בוטיק יין הרמיטאז' חיפה

מיקלה סימאונה
החנות הגדולה HERMITAGE בישראל לממכר אלכוהול, יין, סיגרים ומוצרים נלווים, שבהם תצוגת תכלית מפוארת ומעוררת השראה המשלבת חנויות מתמחות, קומת גלריה והדרכות ומסעדת גורמה עיצוב המתחם מתאר חוויית קניה ייחודית, מעין מקדש עדכני ליין ואלכוהול. התכנון המוקפד כלל חלוקה מושכלת של החללים - שמחד יוצרים רצף וזרימה טבעית בחלל ומאידך, מבודלים ולכל אחד מהם קונספט ואמירה משלו. כבר בכניסה לחלל המרכזי תוכננה אווירה דרמטית על ידי הגדרת מבואת כניסה שמיד אחריה נחשפים לחלל רחב ידיים ובעל תקרה גבוהה של לא פחות משישה מטרים כמו כן תוכננה שדרה המציגה רצפה סלעית לראווה את מבחר האלכוהול העצום.

קירות תצוגה מרצפה עד תקרה המתמזגים במראה הדרמטי והעוצמתי, הכולל תקרה שחורה דקורטיבית. רצפה עשויה גרניט ירוק שחובקת את המתחם כולו, נחתכה במידות מיוחדות עבור הפרויקט ביוון ולוטשה על מנת ליצור מראה קלאסי שמתקדם עם הזמן. מדפי התצוגה מוקפדים ובעלי מראה עשיר, עשויים עץ אלון מגוון בגוון שחור בשילוב פליז ותאורת לד שתוכננה כך שתציב את פרטי האלכוהול המובחרים במרכז הבמה ותשתנה בהתאם לאופי האירועים המתקיימים במתחם. העמודים בחלל המרכזי מחופים גושי אבן בזלת עוצמתית, שצורתם הוורטיקלית מעצימה את גובה החלל. בנוסף, הם יוצרים תחימה והגדרה בין מדפי התצוגה. במרכז החלל מוצבים סטנדים בסימטריה מושלמת הכוללים כל טוב של אלכוהול ויין. על מנת לבצע הגדרה של החלל המרכזי תוכננה שדרה על ידי חיפוי עמודים עשויים סטריפים של אריחי בזלת ורטיקליים שבקדמתם עמודים קורינטים עשויים ברזל.

אזור הקופות תוכנן כפס מונומנטלי מפואר ונוח שמתמזג היטב בקונספט העיצוב הכולל. החלל המרכזי מוביל לחנויות נישה מתמחות המובדלות זו מזו גם באמצעות גובה התקרות. כמו כן תוכנן חדר נפרד לממכר גבינות ונקניקים איכותיים מרחבי העולם ופיצוחים. רצפת החלל עשויה בריקים שחורים מבזלת. קירות ותקרת החלל נאמנים לקונספט בהיר על טהרת הלבן שמתכתב עם גווני הגבינות. פרטי הנגרות, כמו גם התקרה הדקורטיבית שגם היא צבועה בלבן, יוצרים מראה ארכיטקטוני עשיר ומעורר תיאבון. אזור היינות משלב חדר ליינות המתיישנים, הצופה לאולם המרכזי. זו תוכננה כמעיין מערת יין, באינטרפרטציה מודרנית, הכוללת נישות שבהן מוטמעים הבקבוקים בצורה אופקית.

החלל, שכולו מחופה אבן טאסוס בהירה והתקרה הדקורטיבית צבועה בשחור. שני האלמנטים יוצרים מראה עדכני ויוקרתי הנאמן לאיכות היינות המצויים בו. בחלל ממוקמים עמודי תאורה מפליז . תחום הבירות זכה לחדר ייעודי משלו הכולל ויטרינה שקופה המשקיפה לעבר החלל המרכזי. גם חדר הסיגרים האקסקלוסיבי תוכנן בקפידה. החלל שכולל סיגרים בעבודת יד ונחשב ליוקרתי במיוחד, צופה לאולם המרכזי כשקיר זכוכית שקופה הוא שמפריד ביניהם. כאן תוכנן מידוף מעץ אלון מלא בגוון שמנת בהירה בשילוב פליז. רצפת FISHBONEפרקט מעץ אגוז בתצורת מכניסה חמימות לחלל, וכך גם כורסאות העור היוקרתיות המאפשרות לרוכשים לשבת בנוחות, לבחור את הסיגרים ותוך כדי כך להישאר בקשר רציף עם חלל החנות המרכזי.

חדר הליקרים רחב הידיים נמצא בחלקו הפנימי של המתחם. הוא מתאפיין במראה דרמטי, ובמרכזו תקרה שחורה המאפיינת את החלל המרכזי. מחדר זה ובאגף נפרד, ניצב גרם מדרגות שמוביל לגלריית הטעימות וההדרכות של המתחם. קומת הגלריה מעוצבת בסגנון נקי ודרמטי כאחד מושבים להדרכות וטעימות הכולל ישיבת לאונג' VIP בקומה זו מתחם נוח ומפנק הכולל בר עשיר ויוקרתי. מתחת לקומת הגלריה ממוקמת מסעדת ,לה ALTOהבשרים ופירות הים היוקרתית שתי כניסות - אחת ישירה מהמתחם עצמו ושניה חיצונית מהרחוב.
Instagram-image
GREGG SUSPANTION
Instagram-image
CHANDELIER
Instagram-image
LUCILLA