מיקלה סימאונה

אדריכלות ועיצוב פנים

"אדם העובד עם הידיים, הראש והלב הוא אומן"

מיקלה סימאונה, אדריכל ומעצב פנים, גדל ברומא בירת איטליה. הוא בעל תואר שני באדריכלות, בוגר אוניברסיטת לה ספיאנצה, רומא (La Sapienza, Roma), שם ספג ולמד לשלב בין העבר, המסורת, וההיסטוריה עם ההווה העדכני והחדשני של תכנון אדריכלי.

בעשור האחרון העביר סימאונה את מרכז חייו לישראל ופתח משרד אדריכלים מצליח במרכז תל אביב. כיום הוא עובד, חי ומרגיש בבית בשתי התרבויות ובשתי המדינות. מאחוריו תכנון וליווי של מגוון פרויקטים מסוגים וגדלים שונים, ביניהם בתים פרטיים ודירות יוקרה, מרכזי קניות, חנויות בוטיק, מסעדות יוקרה, מתחמי משרדים ועוד.

"אדם העובד עם הידיים, הראש והלב הוא אומן"

אחד ממקורות ההשראה הגדולים של אדריכל מיקלה סימאונה הוא אביו, אמן ניפוח זכוכית מורנו איטלקי, שממנו ירש את האהבה לחומר ואת השאיפה לגעת בו ולהפוך אותו ליצירת אמנות שימושית. אולי בהשראת האב, חומרי היצירה בהם הוא משתמש הם לרוב חומרים טבעיים כעץ, אבן, זכוכית וברזל.

"אני מאמין שהעבודה האדריכלית היא שילוב של יצירה אמנותית מקורית ועל-זמנית, עם חלל פונקציונלי בעל משמעות ותפקוד בחיי היומיום. אסור לשכוח שהצלחת הפרויקט תלויה ביצירת שפה משותפת עם הלקוח" אומר סימאונה. "בכל פרויקט אני לומד להכיר לעומק את הלקוח כדי לעצב את המבנה לפי צרכיו וחלומותיו, להפוך אותו ליצירה חד-פעמית משותפת ללקוח ולי".

מה חשוב לך כשאתה ניגש לפרויקט חדש?

"אני חושב שנכון לומר שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים. העיצוב שלי מתחיל בתכנון אדריכלי של חללים ומבנים גדולים ובהמשך אני מקפיד לרמת המיקרו, לפרטים הקטנים ביותר – החל מבחירת הריהוט שיוצב במבנה ועד לבחירה ולמיקום של התמונות שעל הקיר והמראות בשירותים.

במבנים שאני יוצר חשוב לי ליצור דיאלוג עם שורשי ההיסטוריה של האדריכלות והאמנות, אך גם ליצור ולהביא שפה שונה, עמוקה ומעוררת השראה. אני שואף לצקת לתוך הפרויקטים שלי עומק היסטורי ותרבותי כדי לאפשר למשתמשים לחוש, ולו לרגע, שהם מתעלים מעל חיי היומיום."

 
 

פרוייקטים נוספים

Instagram-image
דירה תל אביב - בארי
Instagram-image
צילומי ברק רוזן- פיצו קדם
Instagram-image
השקת אולם תצוגה- Leds c4 Israel