עיצוב הבית ותאורה – מה הקשר?

בין אם יש בידכם בית גדול ומרווח, עם חדרים גדולים וסלון רחב היקף ובין אם אתם הבעלים הגאים (או "סתם" שוכרים) של דירת 40 מטר ישנה, עדיין ניתן למנות הרבה מן המשותף בצרכי העיצוב ובמיוחד בכל מה שקשור לתאורה. גופי תאורה איכותיים ומיקומם במקומות המתאימים ביותר יכולים לעשות פלאים במראה החדרים. להלן הקשר בין עיצוב הבית ותאורה. קראו והפנימו.


זה הקטן גדול יהיה

כל סוגי הבתים ובמיוחד הסלונים סובלים ממה שנקרא, קושי בהקניית המראה הנפחי המספיק. חדרים קטנים בלאו הכי סובלים ממצוקת מקום פנוי ואילו חדרים גדולים לעיתים מעוצבים בצורה כזו אשר גורמת להם להיראות קטנים מדי. המטרה בשני מקרים אלו היא לגרום לתחושה גדולה יותר של נפח החדר ואת זאת ניתן לבצע באמצעות התקנת גופי תאורה מסוימים בנקודות מפתח. ניתן ורצוי להשתמש לא רק בנברשות גדולות בסלון ובחדרים אלא לשלבם גם עם גופי תאורת קיר או גופים שקועים אשר מאירים על הקירות עם צבעים בהירים. בצורה כזאת התקרה נראית, כביכול, מרוחקת יותר מהרצפה ונוצר אפקט המגדיל את המראה הנפחי של החדרים.


תאורה ייעודית

גופי תאורה ייעודיים משמשים לטובת מיקוד תשומת הלב סביב אלמנטים אשר חשובים לכם מבחינה עיצובית. סלונים יוקרתיים למשל, יכובדו בתאורת ספוטים מהקיר הצדדי אשר מכוונת עליהם, גישה אשר במקביל עוזרת להגדלת תחושת הנפח בסלון. כמובן שניתן להשתמש בגופי תאורה ייעודיים גם לתפקידים אחרים כגון מצב תאורת לילה בסלון (לצפייה בסרט למשל), נורות ניאון מעל משטח העבודה במטבח, נברשות תלויות מעל פינת האוכל, מנורות לילה לחדרים, גופי תאורה לחדרי ילדים, נורות למזנון, גופי תאורה שקועים במטבח, תאורת קיר לאורך המסדרון, תאורה מעל פינת התמונות, גופי תאורה עומדים לעיצוב החדר ועוד.

בסופו של דבר, תאורה דקורטיבית הינה חשובה ביותר לצורכי העיצוב והפרקטיקה בכל בית. חשוב מאוד לתכנן היטב את מערך התאורה כך שישתלב נכונה עם האור הטבעי אשר חודר דרך החלונות. ובכל מקרה, דאגו להתקשר עם ספק בעל ניסיון ומוניטין על מנת שזה יספק עבורכם את גופי התאורה היפים, המעוצבים והחסכוניים ביותר כמו גם את מגוון ואספקת גופי התאורה בהתאמה אישית.

Instagram-image
CONCENTRIC
Instagram-image
QUARTER
Instagram-image
ANISHA TABLE