עיצוב מהרצפה ועד התקרה

ריצוף הבית באמצעות פרקט יכול להקנות לכל דירה סטנדרטית מראה יוקרתי ולהעלות את שווי הנכס, אם בחירת הפרקט נעשית בצורה נכונה, ומותאמת לעיצוב הכללי של הבית. בחירה לא נכונה של פרקט עלולה לשוות לבית שלכם מראה של צימר זול במקום מראה של בקתה חמימה בלב אירופה, ולא זו המטרה. למרבה המזל, היום לכל חברה המשווקת פרקטים יש קטלוגים, המכילים מבחר עצום של סוגים וגוונים של פרקטים, וצריך רק לבחור מביניהם את המתאים ביותר עבורכם. בתהליך הבחירה של פרקט לעיצוב הבית ישנם כמה וכמה גורמים שצריך להביא בחשבון, ואלה רק כמה מהחשובים שבהם:

גודל החדר

פרקט בגוונים בהירים יחסית יוצר תחושה של מרחב בחדר, ולכן מתאים לחדרים קטנים יותר, כדי ליצור בהם אשליה של גודל. גוונים כהים יותר יכולים ליצור, גם בחדרים גדולים יותר, אווירה חמימה ואינטימית, אך עלולים לספוג חלק ניכר של תאורה בחלל החדר, ולכן חשוב להתאים להם גם סוג תאורה הנכונה, ועל כך בהמשך.

הריהוט בחדר

אומנם סביר להניח שהפרקט ישרוד בבית יותר זמן אפילו מהריהוט, אבל לפחות בעת ההתקנה של הפרקט עדיף לבחור בגוון שישתלב טוב עם הרהיטים שיש לכם בחדר, ובייחוד עם ארונות ושידות שיש לכם שגם הם בגוני עץ. אם הריהוט שיש לכם הוא בגוונים כהים הנוטים לחום, היצמדו לבחירה הזו גם בבחירת הפרקט, ולכו על פרקטים בגוונים דומים הנוטים גם הם לחום. עדיף לא לבחור גוונים אדמדמים או כאלה הנוטים ללבן או אפור, מכיוון שיהיה לכם קשה יותר להתאים להם ריהוט ותאורה. ריהוט בגוונים בהירים יותר, או אפילו לבן, לעומת זאת, ישתלב טוב כמעט עם כל גוון פרקט שתבחרו.

סגנון העיצוב

פרקט יכול להוסיף לכל סגנון עיצוב של הבית, בין אם הבית שלכם מעוצב כולו בסגנון קלאסי, כפרי או מודרני. לעיצוב קלאסי יתאימו פרקטים רחבים, בעוד שעיצוב מודרני משתלב טוב יותר עם פרקטים בחיתוך צר. הגוונים הכהים ישוו לבית שלכם מראה רשמי יותר, והגוונים הבהירים יוצרים תחושה קלילה יותר.

סוג הפרקט

הפרקטים נבדלים אלה מאלה לא רק בצבע ובגוון אלא גם ברוחב החיתוך, ובשוליים. פרקטים בחיתוך צר יוצרים אשליה של חדר רחב יותר ומתאימים לחדרים קטנים, בעוד שפרקטים בחיתוך רחב יתאימו יותר לחדרים גדולים. גם סוג הגימור לפרקט יכול להשפיע על המראה הסופי של החדר לאחר התקנת הפרקט, ומומלץ לבחור בגימור באמצעות סוגי שמן או לכה העמידים למים ולשמש מצד אחד, אך אינם משנים את גוון הפרקט משמעותית. גימור לכה יעניק לפרקט יותר ברק בעוד שגימור עם שכבת שמן יוצר מראה טבעי יותר וללא ברק.

בחירת התאורה

התאורה הנכונה יכולה לתרום רבות למראה הפרקט, ולמעשה למראה הבית כולו. אם אתם צריכים להתאים את הפרקט לתאורה הקיימת בבית – הן תאורה טבעית מחלונות ומפתחים והן תאורת חשמל מלאכותית, קחו בחשבון שישנם סוגי פרקט מעץ טבעי שזקוקים. למידע נוסף אודות בחירות תאורה נכונה לחללי הבית לחצו כאן >>

Instagram-image
MONACO
Instagram-image
PLEAT BOX
Instagram-image
PLANCTON