טיפים מועילים לבחירת תאורה לחדרי תינוקות

תכנון חדרי תינוקות מצריך התייחסות ללא מעט פרמטרים. יש לשלב ריהוט מתאים, אלמנטים עיצוביים שונים כדי לספק לתינוק את האווירה המתאימה בחדר, וכמובן גם להתקין גופי תאורה, שיציעו לחדר את האור הנדרש לו. אם אתם בעיצומו של תכנון ועיצוב חדר התינוקות, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור תאורה נכונה בחדרי תינוקות ולשלב אותה בצורה המוצלחת ביותר:

1. כמות מספקת של אור

– כשמעצבים חדרי תינוקות, חשוב לוודא שבוחרים גופי תאורה מתאימים. אחד הפרמטרים שאליהם יש להתייחס היא עוצמת האור, שאותו מפיק גוף התאורה. מכיוון שבחדר זה נוהגים לבלות לא מעט (בין אם לצורך החלפת חיתול והלבשתו של התינוק, ובין אם לזמן איכות משותף), חשוב שתהיה תאורה מתאימה. מצד שני, כדי לאפשר לתינוק להירדם בקלות, כדאי שהתאורה שבחדר לא תהיה חזקה מדי, או שניתן יהיה לווסת אותה ולשלוט בה בהתאם לצורך.

2. מיקום מתאים

– ישנם לא מעט גופי תאורה שיכולים להתאים לחדרי תינוקות. לאחד שנבחרו גופי התאורה המתאימים, חשוב גם למקמם במקום המתאים. על מנת ליצור תאורה נכונה בחדרי תינוקות, יש לבחון את מידת האור הטבעי והפתחים השונים שבחדר וגם את מיקומה של מיטת התינוק ומיקומה של שידת ההחתלה. אין צורך באור ישיר על התינוק. כן כדאי לבחון אפשרות של התקנת גוף התאורה מעל שידת ההחתלה או בזווית המאפשרת לאור להגיע לאזור זה.

3. בחירת גופי תאורה בטיחותיים ויציבים

– חשוב לבחור גופי תאורה איכותיים מאד, ובעיקר גם בטיחותיים. יש להתקין אותם כהלכה אל הקיר או אל התקרה ומומלץ אף לכסותם באהיל מתאים או בכיסוי כלשהו, המרכך, מצד אחד, את עוצמת האור, אך גם מונע מגע ישיר עם גוף התאורה החם. חשוב לפנות אל חברות המייצרות ומשווקות גופי תאורה העומדים בכל התקנים הנדרשים ואף כאלה שיכולים להתאים במיוחד לחדרי תינוקות.

4. שילוב נכון של גופי התאורה לצד האלמנטים האחרים

– אז אחרי שהתייחסתם אל האלמנט הבטיחותי, אל מיקום גוף התאורה וגם אל עוצמתו של האור, הגיע הזמן להתייחס לפן העיצובי עצמו. כשבוחרים גופי תאורה לחדרי תינוקות מומלץ לבחון את האלמנטים העיצוביים שבחדר ואת השפה העיצובית הכוללת. כדאי לבחור גופי תאורה בצבעים התואמים את הצבעים הקיימים ומשלימים אותם וכמובן גם בסגנון עיצובי זהה. אלה שאוהבים אלמנטים בסגנונות שונים, יוכלו לשלב כל סגנון של גוף תאורה בחדר, ובתנאי שהוא מתאים לחדר תינוקות ומציע את המראה הנכון לו.
שילוב גופי תאורה בחדרי תינוקות חשוב שייעשה בהתאם לפרמטרים אלה, כדי לאפשר לתינוק ליהנות ממרחב מתאים לו, נוח וגם מואר מספיק.

Instagram-image
VETRA
Instagram-image
BIG BANG
Instagram-image
WALDORF