תאורה למטבחים – גורמים שצריך לקחת בחשבון

תאורה הוא אחד האלמנטים החושבים במטבח מכיוון שהיא משפיעה על העיצוב וגם על הנוחות של המטבח בשימוש היום יומי. נכון שהתאורה הכי נעימה ונכונה עבור המטבח היא התאורה הטבעית, אך לשם כך נדרש חלון גדול שפונה לגינה מטופחת. בהעדר כזה חלון או גינה מטופחת ניתן לנצל פתרונות תאורה חדישים על מנת ליצור במטבח הביתי אפקט של תאורה טבעית. אם כן- מה חשוב לקחת בחשבון בעת תכנון תאורה למטבחים ובחירת גופי התאורה למטבח שלכם?

מאמר זה יסקור בקצרה את האלמנטים שחשוב לקחת בחשבון בעת בחירת תאורה למטבחים.

תאורה למטבחים – המיקום הנכון

בראש ובראשונה, התאורה צריכה להיות ממוקמת בצורה נכונה על מנת לספק את הכמות ואת העצמה הנכונה של האור. באפשרותכם למקם את גופי התאורה לא רק בתקרה כנהוג בעת בחירת תאורה לבית, אלא גם בתוך המטבח עצמו, על הקירות בתאורה ממוקדת או מעל למשטחי העבודה. שילוב של ספוטים בחלק התחתון של ארונות המטבח יעניק למטבח מראה מואר הרבה יותר ואתם תיהנו מתאורה מושלמת לתהליך ההכנה של האוכל. ישנם גם מוצרי חשמל וריהוט מטבח שמגיעים היום עם גופי תאורה מובנים. תנורים, מקררים וארונות יכולים להאיר את עצמם ולכן לא דורשים תאורה ממוקדת, לעומת השיש ומשטחי העבודה האחרים במטבח שדורשים אור ממוקד יותר. במקביל, מומלץ בכל מקרה להשתמש בתאורה מפוזרת על מנת ליצור תחושה מרווחת ופתוחה במטבח ולא להסתפק אך ורק בתאורה ממוקדת, שהרי בניגוד לסלון, לדוגמא, בו המטרה העיקרית היא אירוח ומנוחה, המטבח הוא חדר עבודה לכל דבר ולכן דורש תאורה מתאימה.

חיסכון בחשמל

מלבד המיקום של גופי התאורה, דבר נוסף אשר חשוב לקחת בחשבון בעת בחירת גוף תאורה למטבחים הוא החיסכון בחשמל. החיסכון הזה יבוא לידי ביטוי לא רק בחשבון החשמל החודשי, אלא גם בכך שגופי התאורה לא יחממו את השטח הקרוב אליהם ולאספקט זה ישנה חשיבות רבה כאשר מדובר על מטבחים. בשנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגוברת לחיסכון בחשמל, בדמות מנורות לד וגופי תוארה שאינם מתחממים הם הפתרון המושלם לשם כך וכדאי לשקול את בחירתם על מנת שעוצמת האור הגבוהה שדרושה לנו במטבח לא תייקר את חשבון החשמל שלנו.

השפעת התאורה על העיצוב

תאורה היא ללא ספק אחד הגורמים בעלי ההשפעה הניכרת ביותר על העיצוב של המטבח. כשאתם בוחרים מוצרי חשמל כמו מקרר או תנור אפיה שמגיעים עם גופי תאורה מובנים, כשאתם משלבים במטבח ברזים משוכללים שצובעים את המים הזורמים מהם בצבע אחר בכל הפעלה וכשאתם רוכשים קולט אדים שיכול לשמש גם בתור גוף תאורה עילי, לכל אלו ישנה השפעה ניכרת על המראה הסופי של חלל המטבח. תאורת הלדים החדשנית שניתן לכלול היום בתוך דלתות של ארונות המטבח, בתוך ידיות ובמתאר של אי העבודה, יכולה להפוך את המטבח שלכם למרהיב ביופיו. כמובן שלא רק התאורה עצמה היא שמשפיעה על העיצוב, אלא גם גוף התאורה. בבחירת גוף תאורה למטבחים מומלץ להשתמש בגוף תאורה שמתאים לגובה ולשטח החדר ולא לעשות את הטעות הנפוצה של בחירת גוף תאורה וירטואוזי וגדול מדיי עבור מטבח קטן, דבר שגורם לתחושה קלסטרופובית ול"הקטנת" המטבח.

לסיכום, פתרונות התאורה החדישים למטבחים מציעים קונספט עיצוב חדש למטבחים הביתיים. פתרונות אלו כוללים גופי תאורה ידידותיים לסביבה שעובדים עם מנורות חסכניות. פתרונות אחרים מובנים בתוך אביזרי מטבח על מנת לחסוך מכם את הצורך לרכוש גופי תאורה נוספים עבור המטבח. בנוסף לכך, היום ניתן להזמין מוצרי חשמל ייחודיים שמאירים את עצמם בעת לחיצה על כפתור ההפעלה. זה נועד בין השאר על מנת להוסיף נופח עיצוב אך בעיקר על מנת לחסוך בהוצאות החשמל, מכיוון שמוצרים אלו יחסכו מכם את הצורך להדליק את החשמל במטבח רק על מנת להפעיל אותם.

Instagram-image
CITADELLE
Instagram-image
MONO
Instagram-image
CLAQUE