כיצד בוחרים אדריכל לעיצוב הבית

בשעה טובה החלטתם על פרויקט שיפוץ כללי של הבית כך שיציע מבנה פונקציונאלי, חדיש וכזה שיענה על הצרכים ועל הטעם האישי. זה הזמן לשקול להיעזר לצורך ליווי שוטף בזמן הפרויקט באיש מקצוע מתחום האדריכלות או עיצוב פנים שיכלול תכנון מקצועי של פנים הדירה והכוונה לגבי חומרי הגלם לצורך השיפוצים, בחירת פתרונות התאורה, הריהוט והמוצרים המשלימים. במידה ויידרש היתר בנייה מיוחד מהרשות המקומית, הרי שתידרשו ייצוג של אדריכל מורשה ובמקרה והדבר אינו נדרש מבחינתכם, הרי שגם מעצב פנים יהיה לעזר. בהקשר לכל סוג איש מקצוע שתבחרו, שירות מקצועי מהסוג ביכולתו לחסוך לא מעט טעויות תכנוניות הנובעות מהיעדר ידע מקצועי. כמו כן, הכוונה וייעוץ בהקשר לחומרי הגלם והמוצרים השונים יוכלו למקד לגבי הסגנונות ואופי המוצרים הנכונים ביותר ובאמצעות כך לחסוך בעלויות. לאור החשיבות של הנושא, כדאי לבחור בחוכמה את איש המקצוע שילווה אתכם לאורך כל שלבי הפרויקט. להלן מספר עצות לבחירה הנכונה של הצלחת הפרויקט כולו:

שיטות לאיתור אדריכל/ מעצב

לצורך איתור אדריכל או מעצב פנים שילווה אתכם באופן צמוד לאורך כל שלבי הפרויקט, נסו לברר לגבי אנשי מקצוע מומלצים על ידי לקוחות שהתנסו בשירותיהם המקצועיים. נצלו קשרים שלכם לקבל פרטי אדריכלים או מעצבים מומלצים ורכזו לרשימה שתאפשר לכם להימנע מסקר שוק מקיף וכללי ותמקסם את סיכוייכם להגיע לאנשי מקצוע מנוסים שתוכלו לבחון את פרי עבודתם באופן אישי לצורך התרשמות מיטבית. בנוסף לאנשים אלו, תוכלו להיכנס לרשימת האדריכלי ומעצבי הפנים באתר המופיעים כאן ולבחון את סגנון עיצובם בהתאם לטעם האישי שלכם. מדובר ברשימה של אנשי מקצוע מומלצים ומובחרים בתחומם. מידע לגבי ניסיונם והכשרתם בתחום תוכלו לקבל באתר הבית של כל איש מקצוע, כמו למשל באתר משרד האדריכלים בדף האודות. כמו כן, מוצגות באתרים גלריות של פרויקטים קודמים פרי עבודתם שתאפשרנה לכם להתרשם מהקו העיצובי המאפיין את עבודתם.

דגשים לבחינת המועמדים וחתימה על חוזה רשמי

לאחר שדליתם את המידע הראשוני לגבי אנשי המקצוע, מומלץ לתאם פגישת היכרות רשמית עם המועמדים שענו על דרישות הסף ושהתרשמתם מסגנון עיצובם. מטרת פגישה זו היא לקבל מידע רלוונטי מבחינתכם, לעשות תיאום ציפיות הדדי לגבי מידת הפניות שלו לפרויקט שלכם וחלקו בכל של כל אחד מכם. כמו כן, עד כמה הינו דבק בעמדתו ובחזונו או מפגין גמישות בהתאם לסגנון העיצוב הרצוי מבחינתכם. במעמד הפגישה תוכלו גם לעמוד על מידת הכימיה ביניכם ותחושת הנוחות שהינה מתחייבת לצורך שיתוף פעולה מתמשך וחיובי שיידרש בשלבים השונים. במקרה ונדרש אישור בנייה מיוחד, וודאו כי אכן איש המקצוע בעל ההסמכה הנדרשת והניסיון לייצג אתכם מול הרשויות ועדיף מול הרשות המקומית הרלוונטית מבחינתכם. בכל מקרה, באופן גורף, כדאי להעדיף אנשי מקצוע מנוסים וותיקים בתחומם ובמידת הצורך מתמחים בסגנון העיצוב הרלוונטי מבחינתכם. לאחר קבלת ההחלטה הסופית וסגירת הפרטים, חשוב לנסח חוזה השכרת שירותים/ חוזה אדריכלי מפורט ככל האפשר הכולל את הגדרת השירותים שיידרשו, עלות שכר הטרחה ומועדי התשלום, לוחות זמנים, תנאי הפרת חוזה וכל מידע שדיברתם עליו בעל פה מאחר ולמסמך זה תוקף משפטי מחייב לגבי כל אחד מכם.

ליווי מקצועי מכוון לאורך כל הדרך

לאחר החתימה על החוזה הרשמי ויציאה לדרך משותפת, איש המקצוע הנבחר יהיה אחראי על תכנית אדריכלית מפורטת וידאג ללוותכם בהתנעת הפרויקט והוצאתו לפועל בהתאם לשביעות רצונכם. בשלב מתקדם של הפרויקט, האדריכל/ מעצב יוכל ללוותכם במעמד בחירתפתרונות התאורה והרהיטים ואף ללוותכם לאולמות התצוגה לצורך הזמנת המוצרים המתאימים ביותר לכל חדר בבית ובהתאם לסגנון הכללי ולהעדפותיכם. ייעוץ מקצועי זה יוכל לכוון אתכם לסוגי פתרונות התאורה והריהוט הפונקציונאליים מחומרי הגלם הנכונים והמומלצים בהתאם לקו העיצובי שבחרתם ולמגבלות התקציב הנתונות. באופן זה הבחירות שתעשו תהיינה חכמות ונכונות ככל הניתן כדי שכל הפתרונות והפריטים ישתלבו יחד בצורה המיטבית וישיגו את החזות המועדפת מבחינתכם במגרש הביתי.

Instagram-image
TITE
Instagram-image
SE113 1B INT
Instagram-image
BELUGA WHITE