תאורה לחדרי אמבטיה

בתחום עיצוב הפנים, נחשב תחום התאורה לכזה שעשוי או עלול לשנות מראה שלם בהחלטה אחת. בכל מה שקשור לבחירת גופי תאורה לחדרי אמבטיה ישנה "מיני מהפכה" בשנים האחרונות, בדומה לשינוי הכללי בקו החשיבה הישראלי בנוגע לעיצוב הבית. הפן הפונקציונאלי פינה את מקומו לפן הדקורטיבי, והיום, לפני הכל, שם המשחק הוא יופי ועיצוב. אז תשכחו מהבתים הישנים עם התאורה המסנוורת בחדר האמבטיה. אמנם עדיין מרבית מעצבי הפנים ממליצים על תאורה מרכזית חזקה – לבנה / ליבון / פלורסנט, כזאת שתמנע מאיתנו לפספס חלקים בגילוח או באיפור. אך בניגוד לעבר, לצידה מקובל להיעזר בתאורות עדינות ורכות יותר, ליצירת אווירה נעימה.

תאורה לחדרי אמבטיה – משתלבים עם המראה הכללי

בדיוק כמו בשאר חלקי הבית, גם באמבטיה תאורה היא פועל יוצא של מראה החלל אותו היא מאירה. לכל פרט, זווית ומיקום משמעות אדירה. חדרי אמבטיה רבים בימינו מכילים מקלחונים, וככאלו, אופי התאורה צריך להיות שונה (מעומעם, נקודתי יותר. ספוטים שקועים או בולטים, למשל). בחדרים המכילים אמבטיות התאורה יותר מתפרשת, אך חשוב לזכור להרחיק אותה ממקור המים עד כמה שניתן. גם לפריטים הקטנים בחדר, כמו ברזים, כלים סניטריים, מדפים וכו', משמעות גבוהה בבחירת התאורה המתאימה. ובכלל, בבחירת גופי תאורה לחדרי אמבטיה הרצון הוא להדגיש את הטוב ולהסתיר את הרע (קילופים, סדקים, מראה כללי ישן ולא מטופח) ובאמצעות בחירה נכונה בהחלט ניתן לעשות זאת. לכל אלו ניתן להוסיף תאורה קטנה ולא מסנוורת, לרגעים שבהם מתחשק לכם אור חלש. בתחום הזה, מנורות לד, ספוטים או מנורות ניידות קטנות הן רעיון נפלא וזול.

לסיכום, בבחירת גופי תאורה לחדרי אמבטיה, מומלץ לבחור בתאורה חזקה ומרכזית מעל למראה (לוודא שעמידה מול המראה לא יוצרת צל מסתיר של עצמכם), בתאורה משנית באווירה משתנה המאירה את המקלחון או האמבט (לא קרוב מדי למקור המים), ובתוספות קטנות ועדינות כמו נרות, נורות לד, ספוטים, מנורה ניידת וכדומה, להשלמת האווירה. מומלץ להשתמש בנורות חסכוניות (עד 70 אחוז חיסכון בחשבון החשמל). שיהיה בהצלחה

Instagram-image
DOT LINE FLOOR
Instagram-image
MONACO
Instagram-image
FIELDS