מה יקל עלינו בעבודה במטבח

מטבח סטנדרטי כולל את ה- "basics" ,הדברים הבסיסיים, אך ככל שהזמן עובר אנו מגלים כי אנו זקוקים למעט יותר מכך על מנת לתפקד בו בצורה מושלמת. להלן הפרטים הנוספים שיעשו עבורכם את ההבדל במהלך העבודה במטבח.

 

תאורה איכותית

אחד מנקודות התורפה של כל מטבח הוא התאורה, מפני שרבים אינם משקיעים בה מחשבה כמו בחדרים האחרים בבית. תאורה למטבח צריכה להיות ייעודית ומחולקת לפונקציות שונות. מטבחים מודרניים עומדים בגאון בדרישה זאת וכוללים מספר מצבי תאורה בו זמנית כגון :

• תאורה חזקה למטבח כולו – על מנת להאיר את המטבח בצורה החזקה ביותר בזמן הבישול. תאורה זו מבצעת שימוש בגופים מתקדמים ורחבים המפיצים אור לבן בעוצמה חזקה מצד אחד ומאידך, אינם בעלי הספק צריכת חשמל גבוה.

• תאורה ספציפית – נועדה להפיץ אור ממוקד לצרכים שונים למשל, תאורה מעל שולחן האוכל, מעל הכיריים, ספוטים עדינים בתוך הארונות וכו'.

• תאורת "אווירה" – נועדה על מנת להשלים את האווירה בשאר הבית כגון אור עמום להארת הסלון מרחוק בזמן צפייה בסרט.

חשוב לציין כי כל מטבח חייב לכלול גם ריהוט איכותי, ריצוף עמיד כנגד מים וכתמים ושקעים במקומות בהם אנו באמת זקוקים להם, מבלי להעביר חוטים בתוך הארונות ופתרונות "יצירתיים" אחרים.

טוחן אשפה חשמלי

אז נכון, כולנו יודעים כי במטבח חייבים להימצא תנור אפייה, קולטי אדים, מדיח כלים, מיקרוגל גם מיני בר אם אתם באמת מחזיקים במטבח חדשני. אך עם הזמן אנו מגלים כי העבודה במטבח מאוד מלכלכת ומבלגנת. אנו מייצרים פסולת אורגנית בצורה של שאריות ירקות, עצמות ומה לא. אנו צוברים שקיות זבל והמטבח הופך להיות מלוכלך, ההיפך ממה שהוא צריך להיות. והריח? עדיף שלא נזכיר. הפתרון הקל והנוח ביותר במקרה זה הוא התקנת טוחן אשפה חשמלי במטבח. הטוחן מותקן מתחת לכיור ואליו משליכים את כל פסולת המזון שלנו באשר היא. המכשיר גורס וטוחן את הפסולת ומעביר אותה בצורה חלקה למערכת הביוב מבלי לפגום ולסתום את צינורות המים או להשאיר ריחות לא נעימים. המטבח נשאר נקי וללא רבב ופשוט כיף להיכנס אליו ולבשל בכל פעם מחדש.

Instagram-image
CLOCHE
Instagram-image
TRU PENDANT HORIZONTAL
Instagram-image
BAMBOO