טיפים לעיצוב פינת האוכל

פינת האוכל שלכם היא אחת הפינות החיות, המהנות והשמחות ביותר בבית. מקום מפגש לבני הבית, מקום לאכול, לארח חברים ומשפחה, ולפגוש אנשים על רקע אחת הפעולות המהנות והיצירתיות ביותר בחיים – בישול ואכילה.

נכון, את החלק הראשון של היצירה אנו עושים במטבח, ועולם הבישול הוא עולם יצירתי במיוחד, אך בכל זאת, האכילה היא החגיגה של האוכל, ממש כמו שהביקור במוזיאון הוא חגיגת החדווה והיופי של האומנות.

פינות אוכל מעוצבות מאפשרות לנו לבטא את עצמנו בצורה מיוחדת באותו המרחב השמח והייחודי, האלגנטי והרשמי, בהתאם לרצונות והצרכים שלנו. להלן מספר אלמנטים בסיסיים וחשובים ביותר בעיצוב פינת האוכל שלכם.

תאורה וקומפוזיציה בעיצוב פינת האוכל

כמו בכל חלל וחדר, התאורה שבחרתם ומיקום החפצים בחלל ישפיעו בצורה ישירה על התחושה בו. מרחב המואר בצורה מדויקת ע"י שימוש בגופי תאורה חכמים והבנה של המרחב על מגוון שימושי והאסתטיקה בו יהיה מרחב שנעים לשהות בו.

על ידי השימוש הנבון בתאורה ניתן להתאים את האווירה למרחב, ולייצר חלל מושלם. לדוגמא, פינת ישיבה המוארת בצורה נעימה, עם אור רך, ודגש מואר קצת יותר על מרכז השולחן, שם יושבת וואזה לפרחים, לדוגמא, תהיה נעימה יותר מפינת אוכל עם אורות ניאון לבנים וחזקים המגיעים מלמעלה.

התאורה היא אלמנט אחד בחבילה, כאשר הקומפוזיציה כולה היא הגורם המשלים. המפגש בין האור לריהוט בחלל הוא מפגש מיוחד, ומאפשר להדגיש ולהסתיר, לחשוף ולהעלים דברים שונים אשר יוצרים אווירה מסוימת מאוד.

פינת האוכל המושלמת היא כזו בה כמות הרהיטים מועטה, עם פונקציונאליות גבוהה במחשבה על נוחות מושלמת בזמן הישיבה. במילים אחרות, ניתן לחוש אווירה נעימה בכל מקום בו יושבים בפינת האוכל, ואין צורך לקום כלל במהלך הישיבה.

ריהוט לפינת האוכל שלכם

ישנם מספר אלמנטים בסיסיים המרכיבים את הסט ההכרחי לכל פינת אוכל באשר היא. שולחן האוכל שלכם, הכיסאות הנוחים שלכם, הם מהווים מעין בסיס שרבים רואים בו כמספק לחלוטין. אלו שמעדיפים להפוך את חווית האכילה למושלמת ככל הניתן לא מסתפקים בכך.

ישנם רהיטים שנועדו באופן ספציפי להפיכת חווית האכילה לנעימה ומיוחדת. מקלאסיקות בעלות עבר מפואר כדוגמת עגלות התה, ועד לאמצעים המודרניים של בר מים חמים וקרים, ישנם רהיטים פונקציונאליים שיהפכו את פינת האוכל שלכם לנוחה ויעילה. הבחירה ברהיטים נעימים שמאפשרים תחושת מרחב מבלי לוותר על האינטימיות שפינת אוכל צריכה לייצר היא הבחירה הנכונה, תוך התחשבות, כמובן, בתאורה ובקומפוזיציה של החפצים השונים בפינה.

Instagram-image
SCANTLING
Instagram-image
IN THE TUBE 360°
Instagram-image
BELUGA WHITE