תאורה נכונה לפינות ישיבה

עם המצאת החשמל והתאורה – חייו של האדם השתנו מקצה אל קצה. בכוחה של תאורה לשנות את הפרספקטיבה של אדם על חלל מסוים, סגור או פתוח. עוצמת תאורה מסוגים שונים יכולה ליצור תחושה בקרב המתבונן: בעוד שתאורה כהה תיצור תחושת ביתיות, אינטימיות ואפילו עגמומיות לפעמים, תאורה בעלת עצמות גבוהות אחראית על  הכנסת תחושות חיות ודינאמיות, אולם גם סנוור ועומס על העין.

השפעת התפתחות הטכנולוגיות על התאורה

עם התפתחויות הטכנולוגיות ובמרוץ השנים נוצרו גם סוגי אור שונים והוכנסו בגופי התאורה אלמנטים אשר השפיעו על האור הנוצר בגופי התאורה. כך אנו זוכים לפגוש כיום גופי תאורה רכים ועדינים הפולטים תאורה קסומה, גופי תאורה יוקרתיים הפולטים אור מדוד, גופי תאורה הפולטים אור צבעוני, רב עוצמה או חלש, נסתר או גלוי, עמיד במים או בחול ועוד. כל גופי התאורה הללו משמשים אותנו בבחירה נכונה של חלקי הבית השונים.

משמעותה של פינת הישיבה הביתית

פינת הישיבה הייתה מאז ומעולם מקום להיוועדות חברתית עם אורחים או עם המשפחה. פינות ישיבה מודרניות המעוצבות ונמכרות כיום ברשתות הגדולות או בחנויות מעצבים מהוות סימן לפריצת הדרך המשמעותית שהתרחשה בעולם העיצוב בשנים האחרונות. התאורה הינה בין האלמנטים המהותיים ביותר המשפיעים על המראה של פינות הישיבה הביתיות. כחלק מתהליך ההולך ומתחזק, התאורה לוקחת תפקיד עיקרי בעיצוב פינות הישיבה המודרניות. בבחירת תאורה לפינות ישיבה מודרניות יש לקחת בחשבון גורמים רבים:

מיקום

מיקומה של פינת הישיבה בבית הינו האלמנט הראשון אליו יש לייחס חשיבות בבחירת תאורה מתאימה. במידה ופינת הישיבה ממוקמת ליד אור שמש טבעי, מן הצפוי שתאורת החשמל בה תהיה פחות משמעותית אלא במידה ויש צורך בתאורה חזקה לשעות ערב. בכל מקרה אחר, רצוי למקם בפינת ישיבה ביתית תאורה עדינה ונעימה המאפשרת ישיבה רגועה ושיחה בינאישית.

אורח חיים

אורח החיים משתנה ממשפחה למשפחה ובעקבות כך גם התאורה בפינת הישיבה הביתית. בעוד שישנן משפחות הנוהגות להעביר את רוב הערבים מול הטלוויזיה, אחרים יעדיפו לשבת בפינת הישיבה. בעוד שחלק מהמשפחות יארחו בפינת הישיבה, משפחות אחרות יעדיפו את הסלון, הגינה, המטבח או כל חלל אחר בבית. בחירת התאורה מושפעת רבות ממידת השימוש בחדר.

סטייל

העיצוב הוא הרבה יותר מאמירה. הוא איכות חיים, הוא תחושה והוא חלק מהזהות האישית של דיירי הבית. בבית בעל סטייל מסוים רצוי להשלים את התאורה ההולמת. לדוגמה: לבתים בעיצוב מודרני רצוי להתאים גופי תאורה מינימליסטיים או בעיצוב עכשווי, העשויים פלסטיק או מתכת. לעומתם, לבתים בעיצוב קלאסי רצוי להתאים גם תאורה בסגנון קלאסי – היינו נברשות, זכוכית ועוד.

Instagram-image
STICK
Instagram-image
LOUIS 13
Instagram-image
PROLOG SINGLE/DUBLE