עיצוב חדר שינה באווירה מפנקת

חדר השינה שלנו הוא החלל האינטימי שאנו חולקים מדי יום עם האדם הקרוב אלינו ביותר בעולם. כאן אנחנו ישנים, נחים, מתפנקים, עושים אהבה בקיצור מרגישים הכי בבית.

שמגיעים לשלב עיצוב חדר שינה דבר ראשון הוא לזכור שאין פה מוסכמות כאלה ואחרות, אין חוקים, כל אחד וטעמו האישי וזה כמובן משתנה מאדם לאדם ומזוג לזוג.

מספר רעיונות ודגשים בעיצוב חדר השינה שלכם:

מהיכן לקחת השראה:

בעידן המדיה של היום, אינפורמציה ותמונות ניתן להשיג בקלות ובמהירות מאי פעם בכל מקום שרק תרצו.

זה יכול להיות תמונות באינטרנט, אולמות תצוגה של חנויות רהיטים, בתי מלון, חדרי שינה של חברים ומכרים וכל מקום אחר שנראה לכם.

המיטה:

המידות הסטנדרטיות בארץ הם 200 ס"מ על 160 ויש להשאיר לפחות 70 ס"מ ספייר בכל צד.

שמודדים את המקום למיטה בחדר יש לקחת בחשבון את נפח הגב של המיטה ובמידה והמיטה מיועדת להיות ליד ארון, לשים לב שניתן לפתוח את דלת הארון.

השיטה המומלצת לעיצוב היא להציב מיטה עם גב מאותו צבע וסוג של סט השידות שיוצבו בחדר השינה.

המיטה עצמה יכולה להיות על עץ גלגלים, דגם מתכוונן וחכם אך כאמור הכל לפי התקציב והיכולת הכלכלית.

גב המיטה יכול להיות עתיק מעץ מלא לאוהבי הסגנון הכפרי והישן, בד צבעוני מיוחד, או מדבקת טפט.

כאמור דבר נוסף חשוב אפילו יותר מעיצוב המיטה הוא המזרון. בימנו רוב האנשים יושבים הרבה שעות מול המחשבים\ טלוויזיות ולכן בעיות גב בשנים האחרונות הרבה יותר שכיחות מבעבר לכן שהולכים לרכוש מיטה יש לשים לב שרוכשים מזרון מחברה מובילה בתחום.

תאורה:

כאמור תאורה נכונה ונבונה חשובה לא פחות מאשר עיצוב המיטה או הארון: חדר שינה עם תאורה לא מתאימה נכשל בעיצוב חדר השינה.

מומלץ להשתמש במגוון דרכים ליצירת תאורה.

תאורה מרכזית: מומלץ להימנע מתאורה כבדה כמו שנדליר ודומיהם. הדבר גורם לחרדה מסוימת איפשהו בתת מודע שלנו שמא זה ייפול עלינו באחד מן הימים חלילה וחס.

מנורות צד:

מנורות הצד לא חייבות להיות זהות בשני צידי המיטה שלנו או על השידות אלא לפעמים אפילו מומלץ הרבה יותר להשתמש במנורות תלויות על הקיר ולהשאיר לנו מקום פנוי על השידה.

תאורה צד אפקטיבית היא תאורה המסוות בתוך הקיר והצבת תאורות לד במקומות "אפלים" מתחת לרהיטים וכדומה, אפקט כזה ייצור משהו מיוחד ולא רגיל. קרא מאמר זה על טיפים אפקטיביים נוספים להתאמת התאורה לריהוט הבית.

Instagram-image
FLOW
Instagram-image
LIGHTWEIGHT
Instagram-image
TRON