תאורה לחדרי ילדים

עיצוב פנים כולל בחובו מגוון רחב של אלמנטים וגורמים שחוברים יחד למקשה אחת גדולה שהתוצאה שלה היא חללים מעוצבים, נוחים לשימוש, פרקטיים וקלים לתחזוקה. ישנם בבית מספר חללים שמהווים את העיקר מבחינת זמן השהייה. לנו ההורים השהיה בחדר השינה לעיתים מסתכמת בפעולות כגון שינה, מקלחת לבוש וכדומה, חללים כמו הסלון משמשים אותנו לאירוח או מנוחה אולם חדר ילדים משמש עבור הילד מעין מבצר, מעין בית פרטי משלו, בו הו לא רק ישן אלה משחק ומעביר שעות חיים די רבות, על כן עיצוב פנים לחדר הילדים הינו חשוב ביותר וצריך לכלול גם תאורה לחדרי ילדים מתאימה ונכונה.

עיצוב פנים לחדרי ילדים עם דגש על תאורה נכונה

הדבר הראשון שעלינו לקחת בחשבון בעת עיצוב פנים לחדר ילדים הוא שילדים גדלים! זאת עובדה, בתחילת דרכם הם פחות עצמאיים ויותר קרובים לרצפה ועם השנים החולפות הילדים לאט לאט עולים בגובה, תחומי העניין שלהם משתנים אך עדיין חדר הילדים משמש אותם לא מעט. בחירה נכונה של תאורה לחדרי ילדים צריכה לכלול 3 רבדים שונים:

תאורה לחדרי ילדים רובד א' – שעות היום – ההגדרה לשעות היום קצת משובשת מכיוון שלא בהכרח חדר הילדים הינו שטוף אור שמש או אור בכלל, אמנם בתהליך עיצוב פנים הבית מומלץ שלילדים יהיה חדר שמואר רוב הזמן עם אור טבעי אך כידוע לא תמיד הדבר מתאפשר, לכן חייבים לבחור תאורה לחדר ילדים שתהיה קרבה ככל האפשר לאור יום, לרוב היא תהיה בוהקת וצהבהבה, כלומר התאורה תדמה את אור היום, כך שאם נדליק אור בשעות המעבר מיום ללילה המעבר יהיה חלק ולא דרסטי.

תאורה לחדרי ילדים רובד ב' – עיצוב פנים לחדרי ילדים צריך לכלול ריהוט או אלמנטים שניתן לגדול איתם יחד עם גדילת הילד. כך גם לגבי התאורה, תבחרו גופי תאורה יפים מעוצבים ומתאימים ושיהיו קלים להחלפה ומקמו אותם במקומות שונים בחדר, הנורות לא צריכות להיות חזקות מידי על מנת שתוכלו לתת אור נעים ורך שילווה את הילד בתהליך ההירדמות שלו. מומלץ להתקין שקעים ומפסקים בגובה של  120 ס"מ כך שילד קטן לא יגע וכאשר יגדל לא יהיה צורך בשינוי עיצוב פנים.

תאורה לחדרי ילדים רובד ג' – כולם זוכרים את אותן נורות לילה שדולקות ללא הפסקה, אמנם אלו עם הספקים נמוכים מאוד אך הן פולטות חום ודי מסוכנות, התקינו תאורת לד ללילה שנדלקת אוטומטית עם רדת החשיכה, האור רך מאוד ודי חלש, הוא ייתן מענה מצוין אם הילד יקום בלילה.

חוקיות בסיסית לעיצוב פנים לחדרי ילדים

להלן כמה עצות בסיס עבורכם כאשר אתם מתכננים בית חדש, שיפוץ או מכינים עיצוב פנים או תאורה לחדר ילדים:

  1. השלמת עיצוב החדר עם גופי התאורה לא מחייבים רכישת גופי תאורה מסט שלם מספיק אלמנטים בסיסיים כגון פס צבעוני תואם או מדבקת טפט וכדומה.
  2. מיקום גופי התאורה חייב להיות מחושב היטב לפי תכנון עיצוב פנים על מנת למנוע יצירת צלליות שיפחידו.
  3. CFL, לד, פלורוסנט אלו לא מילים גסות אלו סוגים של נורות, התייעצו עם בעל מקצוע לגבי התקנת נורות חסכוניות בגופי תאורה אפילו קיימים, לעיתים תגלו כי רכישת מנורה והתאמתה לשימוש בלד היא חסכונית יותר.
  4. מפסק מחליף מומלץ להתקנה בקרבת המיטה, כאשר הילד גדל ויורד לבד מהמיטה טוב שיוכל להדליק בעצמו את האור.

אנו ממליצים לכם לקחת בחשבון את כל הפרמרטים שהובאו לעיל בהקשר של בחירת תאורה לחדר ילדים!

Instagram-image
COLONNA
Instagram-image
CLARUS MOTUS
Instagram-image
MILE