כך נבחר נכון תאורה לחדר הילדים

תכנון חדר ילדים מצריך הכנסה של לא מעט משתנים לתוך המשוואה. אחת הסוגיות המרכזיות ביותר היא התאורה, שפשוט חייבת להיות נכונה, יעילה וידידותית עבור הילד. המאמר הנוכחי מציג מספר דגמים חשובים בתכנון תאורה לחדר הילדים, בצורה שתהפוך את השהות בחדר כולו לנעימה פי כמה.

הגיל כן קובע

כצעד ראשון יש להתייחס לעובדה מרכזית אחת: תאורה לחדר ילדים צריכה לקחת בחשבון את הגיל הספציפי של הילד. כאשר המדובר הוא בחודשים הראשונים, או אפילו בשנים הראשונות, בחייו של התינוק, הדגש צריך להיות מושם על תאורה רגועה, מינימליסטית וחשוב לא פחות – כזו שאינה ישירה (מה שיוציא מכלל אפשרות תרחישים של הסתנוורות).

נעבור לשלב בו הילד מתחיל כבר את שנות בית הספר. חשוב לתכנן תאורה שתאפשר לבצע פעולות דוגמת קריאה, הכנה של שיעורי בית ועוד. מנורת קיר או קריאה מהוות צורך הכרחי, כמעט בכל מצב, כשהתאורה הכללית צריכה לקבל תפקיד פונקציונלי ואסתטי כאחד.

ככל שחולפות השנים והילד בונה לעצמו אישיות ותחומי עניין, כך צריך להתבונן יותר על הצורה הספציפית של גוף התאורה ולהתאימה לצרכי ולרצונות הילד. עקב העובדה ששימוש תדיר בגילאים אלה הוא במחשב או בטלוויזיה, רצוי שלא למקם את גופי התאורה מול החלון – מיקום שכזה ימנע הפוגעות בחוויית הצפייה ומביאות לאימוץ  מיותר של העיניים ולפגיעה אפשרית בהן.

מגוון אינסופי של אפשרויות

אמצעי תאורה לחדרי ילדים מהווים כיום עולם ומלואו, לכן חשוב למצוא חנויות שמציגות מגוון רחב של תאורה לחדרי ילדים. דומה כי כל עיצוב הוא בגדר האפשרויות, מה שנותן את אותותיו על מגוון אינסופי של צבעים וצורות. חשוב לבחור אמצעי תאורה המתאימים למאפייני הילד, לרצונות שלו אך גם לעיצוב הכולל של הילד. אם לוקחים בתור דוגמא מייצגת את המנורות, הרי שצורות של חיות או כוכבים נחשבות לפופולאריות בכל קנה מידה במקרה שלהן.

על כל פנים, המלצה מועילה של מרבית המומחים לתחום היא שלא להתבסס על פתרון תאורה אחד, יעיל ככל שיהיה. כפי שנרמז מעלה, רצוי לחשוב על שילוב של מספר גופי תאורה, כל אחד מהם יכול להתאים למשימה ספציפית: נניח, תאורה לצפייה בטלוויזיה מול תאורה שתהיה אידיאלית לקריאת ספר.

המשמעות הישירה של כך היא שמומלץ מראש לחשוב על הפעולות שאמורות להתבצע בחדר הזה ולהתאים את פתרונות התאורה לתרחישים הספציפיים – לא רק בנקודת הזמן הנוכחית, אלא גם מספר שנים קדימה. ייעוץ מקצועי של בעלי מקצוע הפועלים בשדה המשחק, בתנאים האלה – יכול להיות מועיל בכל קנה מידה.

Instagram-image
KANJI
Instagram-image
LAFLACA
Instagram-image
SCOTCH CLUB