עיצוב תאורה לבית

מומלץ לייצר פתחים שיהיו גדולים דיים על מנת להכניס את האור הטבעי אשר השמש הישראלית מביאה אל הבתים של כולנו ולנצל אור טבעי אשר חוסך במידה רבה את הצורך להשתמש באור מלאכותי שעולה לא מעט כסף.

כאשר מבצעים עיצוב של חלל מסוים של הבית או את הבית כולו חייבים לקחת בחשבון את האזורים בהם נמצאות נקודות תאורה והאזורים בהם יש להוסיף אמצעי תאורה מלאכותי על מנת שיהיה אור במידה מדויקת. לעולם אין להסיר נקודת תאורה קיימת מכיוון שהאדריכל ביקש התקנה כזאת עבור עיצוב תאורה מסוים בעזרתה, אם אינכם בטוחים מה השימוש הסתייעו ביועץ תאורה, העלות של התקנת נקודה וחציבה בתקרה כדי להכניס את החיווט יגרום לבלאגן מיותר שפשוט עדיף לחסוך מראש על ידי השארת נקודה קיימת.

עיצוב תאורה עבור המטבח

בשל היות האזור מקום של עבודה, חשוב כי הפעולות השונות של הבישול, הניקיון וההכנה של האוכל יתבצעו תחת גוף תאורה אשר מעניק אור חזק. נורות פלורסנט היו פופולאריות בעבר עבור מטבחים בשל האור החזק שהן מספקות, אולם אלה מייצרות אור שאינו טבעי ואינו מעניק תחושה חמימה. העדיפו במקום זאת גופי תאורה מעוצבים עם כמה נורות חסכוניות לאור בצבע טבעי, או הציבו כמה גופי תאורה שקועי גבס לפי גודל המטבח. אם ישנו אי עם אזור ישיבה התקינו מעליו גוף תאורה עבור עיצוב תאורה מושלם שייתן את הבמה לאזור זה.

עיצוב תאורה עבור הסלון

מכיוון שמדובר במקום בו ישנה פעילות חברתית רבה ישנה חשיבות להיות גוף התאורה כזה שמעניק תאורה גבוהה, אך שאינה מסנוורת. יש שלל של גופי תאורה המגיעים עם מספר רב של נורות הלוגן או נורות לד חסכוניות שגם מגיעות בצבעים טבעיים וגם מייצרות את כמות האור הנדרשת. כאן חשוב להתאים את גוף התאורה לעיצוב הכללי של החלל והמוטיב של עיצוב תאורה ברחבי הבית. מלבד זאת הוסיפו תאורת אווירה שתסייע לכם לשבת באינטימיות בסלון מבלי להדליק אורות חזקים מידי.

עיצוב תאורה עבור חדרי השינה

בחדרי השינה צריכה להיות תאורה ראויה, אולם בחרו בגופי תאורה שמספקים אווירה שמתאימה לחדר השינה. רוב גופי התאורה לחדרי השינה אינם גדולים מידי ומגיעים עם שתיים-שלוש נורות חסכוניות שמספקות אור טבעי ככל הניתן.

Instagram-image
SOHO
Instagram-image
ROC
Instagram-image
JAIMA FLOOR