תאורה באמצעות חשמל סולארי

כבר שנים שדודי השמש משמשים אותנו לחימום המים הנצרכים על ידינו. הם פועלים בשקט, ואנחנו, אפילו, מבלי לשים לב לטכנולוגיה המופלאה הזו, חוסכים כסף רב. אבל מה אם אנחנו רוצים יותר? אם החשמל לחימום המים הוא לא ה"חשמל" היחיד שאנחנו רוצים לחסוך, אלא כל החשמל שלנו, זה הנצרך לתאורה ולהפעלת המכשירים הביתיים והמשרדיים?

גם כאן, יכול חשמל סולארי להפוך את החיים שלכם לירוקים, ידידותיים וחסכוניים יותר.

אז איך זה עובד, כל הקטע הסולארי הזה?

העיקרון דומה מאד לעיקרון הפעולה של דוד שמש, מבלי להיכנס להסברים ארוכים או מסובכים: תאים פוטו וולטאיים מרכיבים את הפאנלים הסולאריים הגדולים אשר קולטים את אור השמש והופכים אותו לזרם ישר (DC), המהפכים (ממירי המתח) הופכים את ה-DC לזרם AC (זרם חילופין), שהוא סוג הזרם המתאים לרשת החשמל הישראלית. הפאנלים הגדולים מורכבים על גבי קונסטרוקציה חזקה ויציבה שמטרתה לעגן אותם לגג ולתת להם את זווית הקליטה המקסימאלית לקרני השמש.

מה עושים עם כל החשמל הזה?

למעשה, מרגע שהחשמל הסולארי נוצר והומר לזרם רגיל, החשמל הסולארי נחשב לחשמל ככל חשמל אחר המגיע אל הצרכן. לכן, ניתן לנתב את החשמל הנוצר בדרך הסולארית לכל צרכי השימוש, החימום והתאורה הביתיים והעסקיים. הוא יכול להפעיל מכשירים חשמליים, גופי תאורה, מזגנים ורדיאטורים, מכונות כביסה, או כל מכשיר שצורך חשמל וכיום מחובר לרשת החשמל ה"רגילה". החשמל מגיע לביתכם בשקעים הרגילים ואין צורך לערוך שום התאמות נוספות בזמן המעבר.

מהם יתרונותיו של חשמל סולארי?

משאבי העולם שלנו מתכלים במהירות, אנרגיות שאינם מתחדשות מפנות את מקומן לאנרגיות ירוקות יותר, מתחדשות, אשר אינן מזיקות לסביבה. ייצור חשמל סולארי המיועד לצריכתם במו גגכם מסייע לכם ליטול חלק בשמירה על איכות הסביבה ועל העולם והמשאבים המתכלים שלו.

לאנשים וחברות בעלי גג פרטי גדול ושטוח, חשמל סולארי משתלם במיוחד. הסדרת מונה נטו, בשיתוף פעולה בין רשות החשמל והממשלה מאפשרת שילוב בין החשמל הסולארי שהם מייצרים בעצמם לבין החשמל הרגיל המגיע מרשת החשמל. הסדרה זו אף מאפשרת קיזוז עודפי החשמל הסולארי שיוצרו במספר דרכים אפשריות: העברת הקרדיט למתקן אחר שברשות הבעלים, זיכוי בחשבון החשמל הקרוב או מכירתו לחח"י, לפי אמות המידה שנקבעו ללקוח מראש על ידי חח"י.

הסדרת מונה נטו אף מקבעת את המחיר שתשלמו עבור כל קווט"ש שצרכתם במהלך התקופה (החשמל שנצרך מרשת החשמל הרגילה) ומגן עליכם מעליות מחירי החשמל הבלתי צפויות.

Instagram-image
COLONNA
Instagram-image
FONTANA
Instagram-image
STRATOS