בחירת חשמלאי להתקנת תאורה

הצורך שלנו בחשמלאי אמין ומקצועי קיים בהקשרים רבים, אולם את רוב המקרים ניתן לחלק לשתי קטגוריות. קטגוריה ראשונה היא במקרה של תקלות חשמל שונות, לא פעם אנו נדרשים בחשמלאי על מנת שיגיע במהירות האפשרית להאיר את ביתנו שלפתע הפך חשוך בעקבות קצר או נפילת חשמל, לעיתים מדובר בבעיות שונות במכשירי החשמל שלנו ובפרט כאשר מדובר בתאורה, וכך זה ממשך. הקטגוריה השנייה מדברת על מצב בו אנו עוברים למקום חדש, או משדדים מקום קיים, ועלינו להקים נקודות חשמל, למקם אותן, וכן למקם גופי תאורה ובין היתר גם לתלות את המנורה או הנברשת שלנו במרכז הסלון.

לעיתים נדמה לנו שאנו בעצמו יכולים לבצע את מלאכת החשמל ולבצע התקנת גופי התאורה. אם עסקינן בגוף תאורה עומד אשר נדרש לחברו לשקע, אפשרי בהחלט שנקדח אותו לקיר בזהירות. אך אם מדובר בגופים אשר צריכים להתחבר לרשת החשמל של הבית, חשמלאי הוא הפתרון היחיד למצב. בכל מצב בו אנו נדרשים להרכיב גוף תאורה, רק חשמלאי צריך לבצע את העבודה, תוך שהוא למעשה מרכיב את הנברשת לתקרה, וזאת לאחר שחיבור את חוטיה לרשת החשמל של הבית.

בכל מקרה של הרכבת גופי תאורה, בין אם מדובר בעילית או על הקיר, העבודה נשארת כמעט זהה. אולם, אם מדובר לדוגמה בלדים או בסביבת עבודה דומה לזו, כמו גופי תאורה נסתרים, קיימים שינויים קלים באופן העבודה. לעיתים מדובר בהתעסקות נוספת של חומרי בנייה כמו גבס, ובכל מקרה שנזדקק לשנאי חיצוני נוסף על החיבור לרשת החשמל הביתית. אם כן, ברור לנו כעת שאנו זקוקים לחשמלאי, אך כיצד עושים זאת בצורה הטובה ביותר?
לחשמלאי ישנם מספר דרגות הסמכה, וביניהם חשמלאי ראשי וחשמלאי מוסמך. אולם, ברוב המקרים של תליית תאורה והרכבת גופי תאורה אנו זקוקים לכל חשמלאי באשר הוא חשמלאי מהמניין. אמנם חשוב לזכור – חשמל זה לא משחק ילדים, ובעל מקצוע שאין מיומן לא רק מסכן את עצמו, אלא גם אתכם ואת בני משפחתכם. ולכן, חפשו על החשמלאי הקרוב לביתכם המלצות וחוות דעת, שאלו אותו לוותק שלו ועל ניסיונו התעסוקתי בתאורה. כמו כן, ראו שגם בתחום האמינות הוא אינו חף, וקבלו מחיר הוגן עבור העבודה. לדוגמה, המחיר הממוצע עבור התקנת נברשת הינו 350 ₪ לפני מע"מ. עבור התקנת שתי נורות, תאלצו להיפרד מ-250 ₪ לערך. אם כן, במידה והמחיר המוצע גבוהה מכך, כנראה שנפלתם על בעלי מקצוע לא מספיק אמין.

Instagram-image
TRIPLA WALL
Instagram-image
LUNE & SATELLITE
Instagram-image
EYES