תאורה מיוחדת למטבחים

ההערכה לתאורת המטבח אינה מספקת, ואנשים רבים אינם שמים דגש על תאורה מיוחדת למטבח. תאורה מיוחדת למטבח מורכבת מתאורה מעוצבת מרכזית, תוך שילוב של ספוטים ממורכזים המאירים נקודות אסטרטגיות במטבח. כלומר- הדרך הנכונה והאידיאלית לטפל בתאורת המטבח היא ליצור איזון בין גופי תאורה מעוצבים ומרשימים לבין גופי תאורה פרקטיים ויעודיים לעבודה ממושכת במטבח. כמובן שאין גבול לשדרוג העיצוב של המטבח, מוצרים כמו נורות אוירה או תאורה בתוך ארונות זכוכית יוצרים סביבה חמימה ונעימה בעזרת משחקי אור וצל.

סוגים של גופי תאורה למטבח

תאורת מטבח מורכבת בדרך כלל משלושה סוגים של גופי תאורה, תאורה כללית, תאורה פרקטית ותאורת אוירה. חשוב לשמור על איזון ביניהן כדי ליצור סביבת עבודה נעימה ונוחה בו זמנית. המטבח הוא אזור מרכזי בבית ולתאורה נכונה יש השפעה מכרעת על האוירה במטבח.

  1. תאורה כללית- בדרך כלל ניעזר בגוף תאורה מרכזי התלוי במקום אסטרטגי. ניתן להשתמש בגוף תאורה יחיד או במספר גופים מרכזיים.
  2. תאורה פרקטית- תאורה זו היא תאורה ממוקדת מעל משטחי עבודה, בין אם מעל שיש, כיריים או מוצרי חשמל. התאורה הפרקטית מאפשרת לנו עבודה נוחה במטבח, קשה מאוד לעבוד במטבח מבלי להיעזר בתאורה פרקטית.
  3. תאורת אווירה- תאורה זו נועדה אך ורק למטרות עיצוב המטבח. תפקידה הוא להאיר חפצים אומנותיים, קרמיקה מיוחדת, אגרטלים, עציצים או כל אלמנט אסתטי אחר במטבח.

תאורת מטבח נכונה תורכב מהשילוב של שלושת הסוגים הללו, ישנו טווח אין סופי של שילובים, עיצובים וסוגים של גופי תאורה למטבח. שילוב מוצלח בין תאורה כללית, תאורה פרקטית ותאורת אוירה יהפכו את המטבח לאסתטי ופונקציונאלי יחד.

בנוסף, תאורה נכונה שנבחרה בצורה מתאימה תשמש כמנגנון בטיחות למניעת פציעות ותאונות מטבח מיותרות.

תאורה מיוחדת למטבחים קטנים

כאשר אנו מתכננים תאורה עבור מטבחים קטנים ומעוצבים השיקולים מעט משתנים מתאורה במטבחים רגילים. עדיין נשמור על שילוב של סוגים שונים של גופי תאורה ובעלי מטרות שונות, אך הדגשים שלנו בבחירת גופי התאורה ישתנו מעט. תכנון נכון של תאורה במטבח קטן יכול ליצור אשלייה של חלל גדול יותר. חשוב לשמור על הכלל הבא ככלל ברזל- יש לדאוג לפיזור אחיד ומירבי של האור מבלי לסנוור ולהכביד על המטבח. בנוסף, שילוב של תאורה נקודתית יתרום לעבודה נוחה במטבח. כדי ליצור אשליה של מטבח גדול בעזרת תאורה מיוחדת, נמליץ להתייעץ עם מעצבים מקצועיים בתחום.

 

Instagram-image
XT-A ROUND TABLE
Instagram-image
KÖSSEL
Instagram-image
CLOCHE