תאורת קיר ייחודית ואקסקלוסיבית

אור הוא גורם משמעותי בחיינו. הוא מאפשר לנו לראות היטב, להבחין בפרטים קטנים ולהבדיל בין צבעים. אור מאפשר לנו לנוע ולפעול בעולם מבלי להיחבל או ליפול. אך בעוד שאור טבעי הוא משאב מוגבל שאין לנו שליטה עליו, תאורה מלאכותית משמשת אותנו כבר מאות שנים כדי להמשיך ולפעול הרבה מעבר לשעות היום, ולהפוך חללים חשוכים ונסתרים למוארים ונוחים לשימוש.

תאורה מלאכותית היא גם כלי עיצובי ולגוונים שונים של אור יש השפעה ישירה על מראה החדר. מקור האור מושך את העין ויוצר עוגן ויזואלי בחלל, ותאורה נכונה תיצור אשליה של גודל רב גם בחללים קטנים ודחוסים. לא ניתן להמעיט בחשיבות התאורה בחיינו ולכן כדאי לתכנן אותה היטב בבואנו לעצב את הבית.

 

סוגים שונים של תאורות

עולם התאורה הוא גדול ומגוון ומכיל סוגים שונים של גופי תאורה, מתאורת תקרה ועד מנורות שולחן. לרוב, השימוש בסוגי תאורה אלה מוגבל למיקומים ושימושים מסוימים: תאורת תקרה תותקן לרוב במרכז החדר, ומנורות שולחן מיועדות לספק אור לשטח קטן שמאפשר טווח מוגבל של פעילויות, כגון קריאה או עבודה על המחשב. בחדרים גדולים, סוגים אלה של תאורה עשויים שלא להספיק להארת החלל כולו ולשם כך הומצאה תאורת הקיר. מנורות קיר משמשות להארת החדר ויוצרות מראה מלא ומואר יותר.

 

תאורת קיר ככלי בעיצוב החדר

תאורת קיר היא גם כלי עיצובי. בעוד שתאורת תקרה נמצאת מעל לראשינו, מנורות קיר נמצאות כמעט תמיד בקו הראש או מעט מעליו, בהתאם לממדי החדר ולכן לא יוצאות מטווח הראייה. מנורות קיר יכולות לספק לחדר מראה מלוטש ואחיד, למלא חללים ריקים ולמשוך את עין הצופה. כמו תמונות ממוסגרות על הקיר, גם הן משמשות לעיטור, ויכולות לספר סיפור על הבית ויושביו: מנורות מינימליסטיות המפיצות אור לבן ייצרו מראה קר, שיתאים במיוחד לעיצוב מודרני, ומראות מעוטרות המפיצות אור צהוב ישתלבו היטב בעיצוב מסורתי יותר, ויעזרו ליצור מראה המזכיר ימים עברו.

 

כיצד לבחור תאורת קיר

כאמור, מנורות קיר הן כלי רב עוצמה לעיצוב ולשם בחירתן יש להתחשב במראהו הכללי של החדר. כדאי לבחור מנורה שתתאים לגודל  החדר: מנורה קטנה תיבלע בחדר גדול ומנורה גדולה תבלוט מדי בחדר קטן. בנוסף, יש לתכנן את מיקום המנורה, כדי למנוע עומס מיותר וליצור עוגן עיצובי בחלל. לבסוף, מומלץ לחשוב על השימוש בחדר בבחירת מיקום המנורה. אם יש ספרייה בחדר, למשל, כדאי להתקין מנורת קיר בסמוך לה, כדי להקל על העיון בספרים. לעומת זאת, במטבחים מומלץ להתקין מנורת קיר מעל למשטחי העבודה.

 

Instagram-image
FONTANA
Instagram-image
FULL MOON
Instagram-image
BINY