התאמה נכונה של תאורה לבתי מלון

תאורה היא מרכיב חשוב באסתטיקה של מלון אבל חשיבותה אינה מתמצה רק בהיבט זה. לתאורה יש חשיבות בכל מתחמי המלון בכלל ובחדריו ובסוויטות שלו בפרט.

לתאורה יש אפקט הראשוני שאנשים שנכנסים למלון בשעות הערב רואים  וחשים אותו. בתכנון מושכל ומקצועי של תאורה במלונות בכלל ובמלונות בוטיק יוקרתיים בפרט חשוב להידרש אל היבטים שונים כגון: בחירת גופי תאורה, סוגי הנורות, עצמת האור והיכולת לעמעמו, פיזור האור ומיקודו (כגון הבלטת תמונות מסוימות על ידי מיקוד אלומת אור בהן) ועוד.

אחד השיקולים החשובים בנושא התאמה נכונה של תאורה לבתי מלון הוא, כמובן, השיקול התקציבי. מכאן נובעת חשיבות בחירה מושכלת במנורות שמשך חייהן ארוך.

בשל האפקט שיוצרת התאורה, יש חשיבות רבה לבחירה ברמה גבוהה ובעיצוב מרהיב. חשוב לתכנן את התאורה היטב הן בהארת חללים גדולים במלון, כדון חדר האוכל והלובי שלו והן בחדריו.

בעוד החללים הגדולים אמורים להיות מוארים באור גדול ובהיר, חשוב שניתן יהיה להשרות בחדר אווירה נעימה ואינטימית באמצעות תאורה רכה, הניתנת לעמעום.

על פי סוג המלון ואופיו ניתן להתאים את סגנון התאורה מבין מגוון סגנונות ובהם: מודרני, רומנטי, קלאסי, כפרי, עתיק ועוד. חשוב להידרש אל בחירת גופי התאורה וסוגי האור כפי שנדרשים לבחירת פריטי ריהוט גדולים וקטנים. התאורה מהווה אלמנט עיצובי חשוב ומרכזי.

 נורות לד- חסכוניות ויפות

בשל הרצון או ההכרח לחסוך בעלויות התפעול של המלון, בלי לגרוע, כמובן, בטיב ובאיכות השירותים שלו, חשוב להקפיד על בחירה של תאורה חסכונית. לצורך זה עשויות להתאים מנורות לד, עמידות וחזקות לאורך שנים, אשר אינן מחייבות כל פעולות תחזוקה שהן. מנורות לד מוצעות כיום במבחר עיצובים המאפשרים שילובן במערך התאורה של המלון.

 כיצד לבחור תאורה למלון?

  1. רצוי לשמור על סגנון המלון, על אופיו ועל האווירה בו.
  2. חשוב לייעד ולייחד למתחמים ולאזורים השונים במלון תאורה המתאימה.
  3. חשוב להידרש לגודל החללים במלון ולגובה התקרה בו. ככל שהחלל גדול יותר כך, בהתאמה, ניתן לבחור גופי תאורה גדולים, לרבות נברשות "נשפכות". למלונת בוטיק קטנים ויוקרתיים מתאימה תאורה רכה יותר, עם גופי תאורה מסוגננים ועדינים.

על מנת לשוות למלון אופי ואווירה המתאימה לייעודו וממילא גם לציפיות האורחים השוהים בו, וככל שהוא מוגדר ומאופיין כמלון יוקרתי יותר, כך נדרשת בחירה קפדנית יותר של גופי התאורה כמרכיב חשוב בעיצוב המתחמים השונים במלון.

 

Instagram-image
NOLITA
Instagram-image
TILE
Instagram-image
ONN