תאורה משלימה לחדרי שינה מעוצבים

בימינו, כשעולם העיצוב פולש לכל מקום ועושה תהפוכות בכל תחום, גם בתאורה בחדר השינה יש שינויים משמעותיי, דגשים וחידושים. בעבר היו בעיקר נורות פשוטות ואהילים סטנדרטיים, היום יש מנעד שלם של גופי תאורה ומנורות שמכתיבים את האווירה הרצויה ושעשויים ממגוון של חומרים ומתאימים לכל מיני סוגים של חדרי שינה בעיצוב אישי.

מה עם אור טבעי?

כולם אוהבים אור טבעי כזה שזולג מהחלונות ומיד משפיע על מצב הרוח. ניתן להשיג אור זה דרך פתחים  של תריסים ווילונות שמעניקים הצללה מינימלית. בשנים האחרונות השימוש באור הטבעי שהוא למעשה השמש, לצרכי תאורה טבעיים תפס מאוד ויש דרכים רבות ויצירתיות להכניס אור טבעי לחדר השינה, כגון: כיפת תאורה בתקרה של החדר, הרבה חלונות ופתחים בחלל הבית, גם את המיטה, מומלץ למקם באמצע החדר שתספוג את האור, חשוב שמאידך שהחלון לא יהיה גדול ושלא יסנוור את הישנים כבר עם עלות השחר. או שבמידה וכן, תהייה אפשרות של הצללה מספקת.

גופי תאורה מתאימים                                                                                                    

מעצבים רבים ממליצים היום לבחור בגופי תאורה בעלי דרגות שונות של חוזק ובהירות, ניתן לבחור בגוף תאורה גדול מעל המיטה הו בלב החדר. ניתן לבחור במספר של גופי תאורה קטנים שמאירים כל מיני פונקציות שונות בחדר כמו: פינת קריאה, שולחן צד ליד מיטה, ארון בגדים וכו'. בנוסף יש אפשרות לפזר בחלל החדר גם גופי תאורה תלויים בכמה נקודות.

גוף תאורה מרכזי                                                                                            

גוף תאורה זה מספק תאורה שהיא יחסית כללית לחלל חדר השינה, המיקום שלה יכול גם להעניק אשליה של הגדלה של החלל. גוף תאורה אמור לספק גם אור שהוא מתאים ולא להציף את החלל, כך למעשה אפשר יהיה לשלוט בכמות של האור בעזרת עמעם מתאים. לגוף תאורה גדול יותר יש אפשרות להשתמש בפלורסנט שמגיע בגוון טבעי ומשתלב עם אור טבעי שחודש מהחלון. בגופי תאורה קטנים רצוי לעשות שימוש בנורה שהיא מלד שנחשבת לחסכונית.

תאורה פונקציונלית                                                                                          

תאורה פונקציונלית היא תאורה שמיועדת לקריאה, לטיפוח ולתאורת ארונות. כדאי להניח  גופי תאורה פרקטיים שהם מעוצבים במקומות שונים בחלל ושיספקו אור וישקפו את הסגנון המיוחד לחלל. אם לדוג פינת האיפור נמצאת בחדר השינה נהייה זקוקים לאור שלא מסנוור וגם נוכל לנצל את האור הטבעי שחודר לחלל. במידה וקוראים בחלל חדר השינה האור מהתקרה אינו טוב וחשוב להציב גוף תאורה לצד המיטה. נורה שהיא בעלת זווית פיזור מדויקת שתעניק אור מספיק טוב לצורך קריאה ולא תפריע לבן זוג הישן ליד.

תאורה שהיא פונקציונלית היא תאורה שמורכבת מגוף תאורה שהוא קטן יחסית ושהוא יוצר אור די ממוקד בנקודה ספציפית בחלל. בחדר השינה אפשר ואף כדאי להשתמש בגוף תאורה קטן במקום כזה או אחר, התאורה חייבת להיות נוחה על מנת שתהיה גישה להדליק אותה או לכבות אותה. הנורות שהן מומלצות הן נורות לד שהן נורות חסכוניות ומספקות תאורה קרה לא מסנוורת שמשתלבת יפה עם אור הטבעי שבחדר.

Instagram-image
VELO
Instagram-image
KANJI
Instagram-image
BACCO